S rodinou jsem se přestěhoval do Jesenice před osmi lety, bylo mi 12 let, zrovna jsem nastupoval na gymnázium, stěhování na venkov, ač dnes vím, jak moc toto slovo Jesenici nevystihuje, mě vůbec nelákalo. Od té doby žiji napůl mezi Jesenici a Prahou, avšak čím jsem starší, tím více doceňuji klady mojí obce, kde nacházím klid od práce a studia. Z výše uvedených důvodů mě trápí otázky ochrany zeleně, která mi poskytuje místo k odpočinku, a hlavně dopravy, která mne mnohdy umí potrápit. Chybí mi víkendové linky autobusu 326.

Nejsem jen přivandrovalec, ale i student a popularizátor vědy. Přes léto objíždím s přáteli astronomy tábory s přednáškami a dalekohledy, zbytek roku se věnuji vzdělávání dospělých a dětí na Štefánikově hvězdárně. Cestuji po světě na stáže (CERN) a soutěže (ESA – CanSat)…ale vždycky rád vidím na Okruhu cestou z letiště odbočku na Jesenici, tady je domov a nejen můj, ale i mojí rodiny. Přál bych si pro mě a další město, kde bují společenský život a kde se mému malému bráškovi dostane kvalitního vzdělání i zdravého prostředí. Ze vzdělávání ostatních jsem si odnesl myšlenku, jak důležité je již základní školství. Dobrá škola je nejlepší vizitkou obce. Což je bod, jemuž bych se chtěl věnovat.

Nejsem fanouškem dvacetiletých politiků. Když vidím, jak moc sám poslední dobou sbírám zkušenosti, myslím si, že si také mohou počkat na svůj čas. Přesto kandiduji. Proč? Jsem také spisovatelem – držitel Ceny Maxe Broda za rok 2017 a přispávám neziskově do The Student Times vydavatelství E15 – a tudíž si všímám světa kolem sebe, lidí a jejich radostí i trápení. A časem jsem našel lidi, kteří se snaží zlepšit naše městečko k lepšímu a ty bych chtěl svojí kandidaturou podpořit. Najdete je se mnou na kandidátce. Věřím jim, že posunou Jesenici k lepšímu, k Jesenici, na níž bych mohl být ještě více hrdý a kam bych se pokaždé rád vracel. A kdybyste se přeci jen rozhodli podpořit mě¹, dám do toho maximum, jako tak činím ve všech ostatních oborech, které mě zajímají.

¹ Pokud se nás rozhodnete podpořit, budeme moc rádi, když budete hlasovat pro celou naší kandidátní listinu jejím označením. V takovém případě od Vás totiž dostaneme plný počet 21 hlasů. Volební systém u komunálních voleb umožňuje křížkovat preferované kandidát(k)y, což má za následek případné rozprostření hlasů mezi více subjektů a tím vlastně oslabení kandidátní listiny lidí, kteří jsou Vám nejvíce sympatičtí. Pokud byste se pro křížkování přeci jen ale rozhodli, využijte, prosím, všech 21 hlasů, které máte k dispozici. Pokud tak neučiníte a zakřížkujete například jen 10 preferovaných osobností a dále nebudete vědět koho, zbytek Vašeho hlasu (tedy 11 hlasů) propadne. V takovém případě je dobré zakřížkovat kandidátní listinu politické strany (např. nás Za zelenou Jesenici) a udělit několik preferenčních hlasů z jiných kandidátních listin. Tím pádem Vaše označená politická strana dostane počet hlasů po odečtení preferenčních hlasů, co zakroužkujete jinde (např. chci zakroužkovat 2 osoby na jiných kandidátních listinách, zakroužkovaná politická strana tak získá zbylých 19 hlasů).