21. 11. 2018

Vážené spoluobčanky a vážení spoluobčané.

Před volbami to bylo snadné. Všichni věděli, co je potřeba pro Jesenici udělat. V podstatě byli všichni ve shodě, ve volebních programech se těžko hledaly nějaké rozdíly. Po volbách je všechno jinak. Dvě nejsilnější strany STAN a ANO vytvořily dva tábory, které se začaly přetahovat o zbytek budoucích zastupitelů. Vytvořily se tak dvě uskupení, založené na vzájemné sympatii a antipatii, které jako naschvál mají stejný počet členů (10+10):

STAN (7xSTAN, 2xODS,1xTOP09) a ANO(6xANO,3xODS,1xTOP09)

No a potom tu je jeden mandát Zelených, který měl zřejmě vše rozhodnout. Měli jsme k dispozici obě koaliční dohody více méně se shodnými cíli a nebyl by problém se k některé z nich připojit a vytvořit tak v obou případech velice křehkou koalici. Křehkou proto, že je vytvořena z rozpůlených stran, kde může každý jeden zastupitel kdykoli koalici zrušit. Nebo se nepřipojit k nikomu, ale my jsme přece šli do voleb, abychom byli „u toho“.

Připojila jsem se tedy ke koalici, která mi v tuto chvíli připadá perspektivnější, kde budu moci uplatnit zkušenosti získané čtyřletou dobrovolnickou prací pro město. V neposlední řadě je pro mne důležité nastavit vlídnou tvář Jesenice, to bylo moje volební krédo a na tom bych ráda zapracovala a postupně se snažila ta zpřetrhaná vlákénka znovu splétat.

Věřím, že najdu širší podporu pro toto své konání. Na práci pro město se velice těším. Znění koaliční dohody si můžete přečíst zde.

Jana Vidímová