1. 10. 2017

Magdalena Davis, kandidátka středočeských Zelených do Poslanecké sněmovny ČR

V České republice je Evropská unie často zmiňována jako neúspěšný projekt, který může za mnohé zlé, co se v naší zemi přihodí. A je to přitom právě Evropská unie a naše členství v ní, které je pro nás již po více jak 13 let zárukou míru, stability a nevídané prosperity, které si v posledních letech užíváme. Pro nás Zelené je proto stěžejní, aby Česká republika i nadále byla součástí evropského projektu. A to nikoliv jako člen stojící na periférii, ale přímo v centru dění.

„Podporujeme proto nejenom členství České republiky v Evropské unii, ale i proces hlubší integrace jednotlivých členských států. A to jak v oblasti daní, zahraniční politiky, obrany i životního prostředí. Podporujeme proto větší propojení mezi jednotlivými členskými státy a tím posílení síly a jednoty Evropské unie. Neméně důležité je pro nás i dodržení našeho slibu ohledně zavedení společné evropské měny, který jsme dali našim zahraničním partnerům při vstupu do Evropské unie.“ říká Magdalena Davis, dvojka středočeské kandidátní listiny za Zelené ve Středočeském kraji.

Přehrajte si poselství, které pronesla Magdalena Davis a Petr Kutílek při příležitosti pochodu Pulse for Europe, který se konal v Praze 28. září 2017

Místopředseda Zelených Petr Kutílek k tomu dodává „Potřebujeme silnou a jednotnou Evropskou unii, která dokáže určovat na mezinárodním poli směr a hájit hodnoty liberální demokracie ve světě. Snahy o oslabování Evropské unie, ať už v České republice nebo ve světě, považuji za krajně nezodpovědné. V Zelených si uvědomujeme, že je to právě silná a provázána Evropská unie, která je nejlepším garantem naší bezpečnosti.“

Pokud si proto myslíte jako my, že máme být součástí silné a propojené Evropy, podpořte nás svým hlasem v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny České republiky.

Více se o našem postoji k Evropské unii dočtete v našem volebním programu.