3. 10. 2019

Jistě jste si všimli, že od konce léta můžete poklidně přejít silnici ve Zdiměřicích v ulici Hrnčířská k pozemku nové školy po přechodu pro chodce, když míříte z/na autobus 326. Ovšem nebylo tomu tak dlouhou dobu a úsek začal být skutečně nebezpečný jak pro pěší, tak pro řidiče aut a autobusů.

Předseda jesenických Zelených Petr Brož na problém opakovaně upozorňoval a žádal vedení města o nápravu. Začátkem srpna se proto obrátil na starostu města Pavla Smutného i na dopravní komisi města Jesenici. Následně bylo rozhodnuto o plánu řešení , tak, aby se stihlo před začátkem nového školního roku. Postupně tak umístění dopravního značení v ulici Hrnčířská odsouhlasila Policie České republiky, následně jej projednala i krajská správa a údržba silnic, aby ji dále schválil také Městský úřad Černošice. A těsně před začátkem nového školního roku byl přechod pro chodce nakreslen. Sice prozatím jen dočasný, ale ten bude v budoucnu nahrazen přechodem trvalým společně s tím, jak v této části Jesenice vznikne nová základní škola.

Vlastimil Zíma

Jste spokojeni s našim informačním servisem o dění v Jesenici a jejím okolí, které pro vás zdarma a v našem volném čase připravujeme? Nebo sympatizujete s našimi názory a cíli a chtěli byste nás v další práci podpořit? V takovém případě budeme moc rádi, když zvážíte zaslání drobného finančního daruna transparentní účet Strany zelených. Jen s vaší pomocí můžeme zlepšovat poměry v naší Jesenici!