8. 12. 2019

Magdalena Davis oznamuje kandidaturu na spolupředsedkyni Strany zelených

V sobotu 30. 11. se v Mníšku pod Brdy konala konference Strany zelených Středočeského kraje. Starostka Mníšku a 1. místopředsedkyně Strany zelených Magdalena Davis zde oznámila, že se na lednovém sjezdu strany, který se bude konat v Ústí nad Labem, bude ucházet o post spolupředsedkyně Zelených.

Delegátky a delegáty konference osobně pozdravil i předseda Zelených Petr Štěpánek. Svou kandidaturu na pozici 1. místopředsedy oznámil dlouholetý zastupitel za Zelené na Praze 4 Petr Kutílek a o podporu své kandidatury na pozici řadové členky předsednictva požádala Pavla Ducháčková Chotková ze Zelených na Praze 6. Delegáti tyto kandidatury uvítali a podpořili.

PhDr. Jiřina Rosáková diskutuje s delegáty a delegátky středočeské krajské konference o vyjádření podpory pro svou senátorskou kampaň.

Hlavním bodem konference byly senátní a krajské volby na podzim 2020. Vzhledem k tomu, že jednání o koalici do krajských voleb s potenciálními politickými partnery nevedla k přijatelné kandidátce, byla na konferenci podpořena samostatná kandidatura do krajského zastupitelstva. Členky a členové Strany zelených Středočeského kraje se znovu sejdou v jarních měsících příštího roku, kdy budou rozhodovat o personálním obsazení kandidátní listiny. Do senátního obvodu 18 Příbram budou Zelení hledat koaliční podporu pro kandidaturu PhDr. Jiřiny Rosákové, dlouholeté rozhlasové dramaturgyně, bývalé vedoucí oddělení styku s veřejností na Pražském magistrátu a celoživotní podporovatelky živé kultury v regionu.

Na sjezdu se též probíral palčivý problém Mníšku v podobě zrušení zastávky pro dálkové autobusy ve směru na Dobříš a zpět v souvislosti s jinak vítanou integrací regionální hromadné dopravy do pražské. Tímto krokem přišli místní o téměř 40 spojů denně a dramaticky se tak zhoršila obslužnost města i okolí veřejnou dopravou. Výsledkem bude bohužel nárůst individuální automobilové dopravy, což jde proti samotnému záměru integrace hromadné dopravy, která měla naopak více pasažérů přivést. Starostka Mníšku i místní Zelení se budou snažit vyvolat další jednání s ROPIDem i Ministerstve dopravy ČR, aby došlo k nápravě a místní zas měli možnost hojné autobusové spoje využívat.

Soňa Mikešová
členka rady krajské organizace a předsedkyně Zelení Říčany

Účastníci středočeské krajské konference, aneb společně do krajských voleb!