Ve Zdiměřicích žiji s rodinou sedmým rokem. Místní poměry Jesenice a okolí pozoruji z perspektivy aktivního vozíčkáře a rodiče 2 školáků.

Ačkoli nejsem stavař, myslím, že fáze výstavby „hrubé stavby“ naší obce pomalu dostává svých rozměrů. Vidím ale, že ta pracnější, vnitřní výbava často schází. V krocích místní radnice postrádám jasnější koncepci, prozíravost, nejen hašení nejžhavějších problémů. Např. po letech bojů o místa ve školkách chybí místa ve škole… Až po realizované místní masivní výstavbě hledáme urbanisty…

Ráda bych přiložila ruku k dílu a pomohla se svými postřehy dalšímu směřování Jesenice. Těší mě, že zájem většiny místních nekončí u jejich vchodových dveří, ale je širší. A to nejen do rolí věčných reptalů a pasivních pozorovatelů, ale i ochotných vnímavých sousedů, kteří pochopili, že od těch malých věcí se potom odvíjí i ty velké. A i na ty se v Jesenici upřímně těším!

Přijďte mne tak první víkend v říjnu svým hlasem podpořit¹ a pomoci se do zastupitelstva dostat! 🙂

¹ Pokud se nás rozhodnete podpořit, budeme moc rádi, když budete hlasovat pro celou naší kandidátní listinu jejím označením. V takovém případě od Vás totiž dostaneme plný počet 21 hlasů. Volební systém u komunálních voleb umožňuje křížkovat preferované kandidát(k)y, což má za následek případné rozprostření hlasů mezi více subjektů a tím vlastně oslabení kandidátní listiny lidí, kteří jsou Vám nejvíce sympatičtí. Pokud byste se pro křížkování přeci jen ale rozhodli, využijte, prosím, všech 21 hlasů, které máte k dispozici. Pokud tak neučiníte a zakřížkujete například jen 10 preferovaných osobností a dále nebudete vědět koho, zbytek Vašeho hlasu (tedy 11 hlasů) propadne. V takovém případě je dobré zakřížkovat kandidátní listinu politické strany (např. nás Za zelenou Jesenici) a udělit několik preferenčních hlasů z jiných kandidátních listin. Tím pádem Vaše označená politická strana dostane počet hlasů po odečtení preferenčních hlasů, co zakroužkujete jinde (např. chci zakroužkovat 2 osoby na jiných kandidátních listinách, zakroužkovaná politická strana tak získá zbylých 19 hlasů).